Regeneracja mostów napędowych to usługa wykonywana przez profesjonalny serwis, dzięki której nawet mocno wyeksploatowany most ponownie będzie działał i wyglądał jak nowy. Regeneracja mostów napędowych jest wartym rozważenia rozwiązaniem w przypadku niespodziewanej awarii dyferencjału, ale nie tylko. Kiedy zregenerować most napędowy, a kiedy lepiej go naprawić? Co trzeba wiedzieć o tych procedurach?
Naprawa i regeneracja mostów napędowych – co trzeba o nich wiedzieć?
Jak wyjaśniają specjaliści firmy BANAT, regeneracja mostów napędowych zmierza do przywrócenia pierwotnych osiągów mostu i jego fabrycznego stanu. Firma BANAT i jej mechanicy z racji ponad dwudziestoletniego doświadczenia w dziedzinie hydrauliki siłowej oraz napraw maszyn budowlanych uchodzą za specjalistów w obszarze regeneracji i naprawy dyferencjałów. Zdaniem ekspertów z BANAT, regeneracja mostów napędowych jest doskonałą alternatywą wobec wymiany mostu na nowy, zwłaszcza gdy firma korzystająca z uszkodzonej maszyny nie może sobie pozwolić na niespodziewany duży wydatek, a naprawa dyferencjału nie wchodzi w grę. Regeneracja mostu napędowego pozwala zresetować most do stanu porównywalnego do tego, w jakim był, gdy opuszczał jako nowy fabrykę, ale kosztuje mniej niż zakup nowego podzespołu. Bywa też mniej kosztowna niż naprawa. Regeneracja mostów napędowych może ponadto niekiedy trwać krócej niż sprowadzenie nowego dyferencjału, a potem jego montaż.
Czy regeneracja mostu napędowego się opłaca?
Regeneracja mostów napędowych jest wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem, ponieważ nawet drobne uszkodzenia w obrębie tego podzespołu mogą stać się przyczyną poważnej awarii maszyny i jej całkowitego unieruchomienia. Regeneracja mostu pozwala dobrze przyjrzeć się każdej części budującej dyferencjał, sprawdzić ją, wykluczyć wady, naprawić, poddać konserwacji. Zrewitalizowany most napędowy działa dzięki temu lepiej, a ryzyko jego awarii spada do minimum. Regeneracja mostów napędowych bywa bardziej opłacalną opcją niż naprawa, głównie dlatego, że rewitalizacja ma bardziej kompleksowy charakter i nie tylko usuwa istniejące problemy, ale zapobiega powstawaniu nowych. Bywa również, że regeneracja mostów napędowych jest koniecznością, kiedy zakup nowego dyferencjału w ogóle nie jest możliwy, wymaga długiego czasu oczekiwania lub przekracza w danym momencie możliwości finansowe zlecającego naprawę mostu.
Jak wygląda regeneracja mostów napędowych?
W profesjonalnym serwisie regeneracja mostów napędowych zawsze poprzedzona jest dokładną diagnostyką i wyceną, aby zlecający rewitalizację podzespołu mógł ocenić wszystkie dostępne opcje i porównać korzyści płynące z regeneracji mostu napędowego z jego wymianą na nowy. Tak właśnie działa wspomniany wcześniej BANAT, którego mechanicy służą fachową radą i pomagają w doborze optymalnego w danej chwili i dla danej firmy rozwiązania. Następnie most jest demontowany, czyszczony, a każdy jego element dokładnie sprawdzany i w razie potrzeby naprawiany bądź wymieniany. Eksperci z firmy BANAT przypominają też, że poprawnie poprowadzona regeneracja mostów napędowych powinna skończyć się serią wnikliwych testów, które zweryfikują skuteczność regeneracji, wykazując pożądane parametry pracy maszyny napędzanej mostem w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach i przy maksymalnym obciążeniu.
Artykuł Sponsorowany