Czy magazyn kontenerowy jest opłacalny? Sprawdzamy

Kontener magazynowy to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na czasie i oszczędnościach. Sprawdzi się także dla tych, którzy nie mogą postawić własnego magazynu. Do najważniejszych zalet kontenerów należą ich mobilność, możliwość wyboru metrażu czy choćby opcja łączenia kilku pomieszczeń w jedno. Czy magazyn kontenerowy jest opłacalny? Sprawdź.

Kontener magazynowy – zalety rozwiązania

Kontener magazynowy sprawdzi się w sytuacji, gdy przedsiębiorcy zależy na czasie. Dlaczego? Dostawa i instalacja mobilnego magazynu to kwestia jednego dnia – w zasadzie od razu po przywiezieniu jest on gotowy do użytku. Co więcej, inwestor ma możliwość wyboru metrażu pomieszczenia, a także miejsca, w którym chce posadowić kontener. Wszystko to sprawia, że przestrzeń magazynowa może zostać w prosty sposób dostosowana do indywidualnych potrzeb firmy.

Kontener magazynowy doskonale chroni i zabezpiecza przechowywany towar przed działaniem czynników atmosferycznych, ale też przed wtargnięciem niepowołanych osób. Inną zaletą, którą docenią przedsiębiorcy, jest możliwość łączenia ze sobą kontenerów, a także wyposażenia ich w niezbędne instalacje, meble, elementy konstrukcyjne. Oznacza to, że w razie konieczności można podłączyć oświetlenie, ogrzewanie, klimatyzację, wyposażyć kontener w półki, meble, zadbać o izolację czy ocieplenie. Ponadto kontener magazynowy charakteryzuje się wytrzymałością, odpornością i mobilnością.

Kontener magazynowy – kiedy warto wybrać?

Kontener magazynowy to dobre rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców, którym potrzebna jest przestrzeń do przechowywania materiałów, towarów, sprzętu. Na jego zamówieniu zyskają ci, którzy nie mają odpowiednich środków, by stawiać własny magazyn. Start działalności to okres zwiększonych wydatków, dlatego wiele firm szuka oszczędności – sposobem na nie może być wynajem kontenera magazynowego.

Również chwilowy kryzys, brak miejsca do przechowywania czy choćby przeprowadzka do nowej siedziby to sytuacje, w których warto rozważyć skorzystanie z kontenera. Szczególnie że można go wynająć na dowolny czas — na kilka tygodni, ale i miesięcy czy lat. To daje przedsiębiorcy wiele możliwości.

Przeczytaj także:  Czym jest manometr i do czego służą jego różne rodzaje?

O kontenerze jako alternatywie dla budynku magazynowego mogą więc myśleć zarówno ci, którzy nie chcą budować magazynów, a potrzebują miejsca do przechowywania towarów, jak i osoby potrzebujące dodatkowego metrażu na ściśle określony czas.

Kontener magazynowy – czy się opłaca?

Do omówienia pozostaje jedna z ważniejszych kwestii – czy wynajem kontenera jest rzeczywiście finansowo opłacalny? To na pewno zdecydowanie mniejszy koszt niż inwestycja w budowę pomieszczeń magazynowych. Przedsiębiorca płaci jedynie za korzystanie z mobilnego magazynu. Nie zamraża środków, może przeznaczyć je na inne inwestycje. Taki krok służy lepszemu zarządzaniu pieniędzmi i umożliwia ich ulokowanie.

Co więcej, firmy wynajmujące kontenery – jak G-CON, zapewniają wsparcie techniczne, oferują regularny serwis. To z kolei zdejmuje z przedsiębiorcy ciężar zajmowania się magazynem – może on skierować swoją uwagę w stronę ważniejszych spraw, skupić się na osiąganiu celów biznesowych. Patrząc na działalność z szerszej perspektywy, postawienie na kontener magazynowy pozwala firmom zoptymalizować procesy logistyczne, zaoszczędzić czas i środki finansowe oraz zająć się prowadzonym biznesem.

Kontener magazynowy – koszt

Ile kosztuje wynajem kontenera magazynowego? Cena jest uzależniona przede wszystkim od jego wielkości oraz czasu trwania umowy najmu. Za korzystanie z magazynu o wielkości 20 m2 należy zapłacić około 300 zł/miesiąc. Nieco inaczej wygląda kwestia korzystania z kontenerów magazynowych stacjonarnych – tu cena zależy przede wszystkim od lokalizacji obiektu, jego klasy i wielkości. W Warszawie za wynajęcie kontenera o powierzchni 20 m2 trzeba zapłacić ok. 600 zł.

Jak łatwo zauważyć, korzystanie z kontenera magazynowego to opłacalna inwestycja, nie tylko pod względem finansowym. Przedsiębiorca może być spokojny o swój towar i finanse, a przy okazji zyskuje więcej czasu na prowadzenie interesów.

Art. Sponsorowany

Czy magazyn kontenerowy jest opłacalny? Sprawdzamy
Przewiń na górę