Profesjonalna aparatura pomiarowa do wody, kanalizacji i procesów produkcyjnych, czyli jaka?

Zarówno w domu, jak i w wielu zakładach pracy coraz częściej rozwiązania chałupnicze i tymczasowe zastępowane są profesjonalnym sprzętem, zgodnym z wymogami unijnymi. Do ich poprawnego działania nieraz konieczna jest odpowiednia aparatura pomiarowa, która ustrzeże je przed awarią. Jaka? Koniecznie to sprawdź!

Aparatura pomiarowa w sklepie PRAWM

Właściwy wybór urządzenia pomiarowego jest bardzo ważny – mniej dokładny pomiar może zrujnować starannie przygotowaną instalację. Najlepiej zatem, by aparatura pomiarowa w którą się zaopatrujesz była najwyższej jakości – taka, jaką proponuje https://sklep-prawm.pl/. Co na przykład znajdziesz w ofercie tego e-sklepu? 

Czujniki i mierniki poziomu cieczy – niezbędne informacje na bieżąco

Czujniki poziomu cieczy są niezwykle istotnymi elementami wielu układów. Z jednej strony są te ograniczone objętościowo, jak np. zbiornik na szambo, w którym obecność detektora sprawdzającego na bieżąco, a następnie alarmującego o zbliżającym się całkowitym wypełnieniu może uchronić Cię od nieprzyjemnej i często poważnej awarii. Z drugiej natomiast czujnik poziomu wody, zdolny pracować z wykorzystaniem pętli histerezy, będzie świetnym zabezpieczeniem dla pompy w Twojej studni – włączy ją gdy będzie dostatecznie dużo wody, by opłaciło się jej pracować, a wyłączy dopiero gdy jej poziom będzie stanowił zagrożenie dla pompy (możliwość suchobiegu).

Sondy do wody i ścieków – różne rodzaje sensorów

Oczywiście pomiar omówiony powyżej byłby niemożliwy, gdyby nie dodatkowa aparatura pomiarowa – odpowiednie sondy, przekazujące informacje do czujnika. Dostępne jest kilka ich rodzajów, właściwych do różnych zastosowań. Znajdziesz zatem sondy hydrostatyczne, które są w stanie podać głębokość na jakiej się znajdują mierząc hydrostatyczne ciśnienie słupa cieczy ponad sobą, sondy pływakowe – których działanie związane jest ze zmianę orientacji elementu względem siły ciążenia, czy sondy konduktometryczne, które informują o tym, czy zostały zanurzone. Podtypem tych ostatnich jest sonda zalania – płaska i niska, którą możesz umieścić na podłożu, aby zostać ostrzeżonym w przypadku zalewania pomieszczenia.

Przeczytaj także:  Rola zmysłu technicznego w pracy inżyniera - praktyczne porady

Wyłączniki i przetworniki ciśnienia – chroń swój sprzęt

Aparatura pomiarowa zabezpieczająca to również presostaty, czyli wyłączniki ciśnieniowe – również i ich nie brakuje w ofercie wspomnianego e-sklepu. Są to urządzenia, które sprawdzają, czy ciśnienie nie wykracza poza zadane granice (oczywiście również i w tym wypadku jest możliwość ustalenia histerezy), a w przypadku gdy to się stanie – odłącza zasilanie urządzeń elektrycznych, którym taka zmiana ciśnienia mogłaby zaszkodzić.

Artykuł Sponsorowany

Profesjonalna aparatura pomiarowa do wody, kanalizacji i procesów produkcyjnych, czyli jaka?
Przewiń na górę