Większości osób zakupy w hurtowniach kojarzą się przede wszystkim z oszczędnością, co jest w pełni uzasadnione. Hurtownicy nabywają towar bezpośrednio od producenta i w dużej ilości, mogą liczyć na niższe ceny. Dzięki temu również sprzedawca jest w stanie kupić produkty taniej i zaoferować je klientom w atrakcyjnej cenie. Nie są to jednak jedyne korzyści płynące ze współpracy z hurtownią. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? Szczegóły omawiamy w naszym artykule.
Zalety kupowania produktów w hurtowni
Jak zostało wspomniane we wstępie, główna zaleta zaopatrywania sklepu w hurtowni to możliwość obniżenia kosztów prowadzenia biznesu. Hurtownie sprzedają produkty taniej, ponieważ pozyskują je bezpośrednio od producenta i w dużej ilości, a następnie w równie dużej ilości dystrybuują je do swoich partnerów biznesowych. Dzięki temu właściciele sklepów mogą oszczędzać na kosztach zakupu, zwiększając zyski, a także oferować niższe ceny własnym klientom, co stanowi istotną kartę przetargową w walce o konsumentów. Kolejną korzyścią płynącą z zakupów hurtowych, jest duża ilość produktów do wyboru dostępnych w jednym miejscu. Każda hurtownia zajmuje się zazwyczaj określoną branżą, dlatego może dostarczać kontrahentowi urozmaicony asortyment z konkretnej kategorii.
Zakupy hurtowe z reguły przebiegają sprawnie, gdyż hurtownicy troszczą się o szybką realizację zamówień tak jak hurtownia chemiczna b2b.europedg.pl. Mogą współpracować w tym zakresie z firmami kurierskimi lub korzystać z własnej floty pojazdów. Należy pamiętać także, że korzystanie z oferty hurtowej wiąże się z indywidualnymi zasadami współpracy. Klient, który zamawia duże ilości towaru w sposób regularny, może liczyć na zniżki, a nawet negocjować ceny poszczególnych towarów. Korzystnym rozwiązaniem, jakie oferują niektóre hurtownie, jest też opcja zwrotu niesprzedanego towaru, która pozwala uniknąć strat finansowych. To szczególnie istotny atut współpracy z hurtownikami w przypadku małych firm, dla których takie zakupy stanowią bardzo duży wydatek.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze hurtowni?
Współpraca z hurtownią powinna stanowić rozwiązanie korzystne cenowo i bezpieczne dla przedsiębiorcy zajmującego się handlem detalicznym. Jednak nie każda firma zapewnia swoim kontrahentom równie wysoką jakość świadczonych usług. Co warto sprawdzić, zanim złożymy zamówienie w konkretnej hurtowni? Istotne będą:
- jakość dostarczanych produktów – zwłaszcza tych, które powinny być oryginalne, czyli pochodzić ze sprawdzonego źródła (od producenta),
- dostępność produktów – oferta hurtowni powinna być stale aktualizowana, musi uwzględniać też braki magazynowe (w przeciwnym razie może dojść do sytuacji, w której sklep nie będzie w stanie dostarczyć swoim klientom ich ulubionych produktów w odpowiednio krótkim czasie),
- szybkość dostaw – poza sprawdzonym łańcuchem logistycznym hurtownia może korzystać także z własnych magazynów w kraju, dzięki czemu czas od złożenia zamówienia do dostawy staje się znacznie krótszy,
- indywidualne podejście do klienta – inne potrzeby ma duża firma, a inne początkujący przedsiębiorca, dlatego też hurtownia powinna elastycznie dopasowywać warunki współpracy do kontrahentów, dbając o dobrej jakości, długofalową współpracę,
- innowacyjność – hurtownia, która wykazuje się doskonałą znajomością rynku i zmiennych trenów jest w stanie zaspokajać potrzeby najbardziej wymagających konsumentów, dlatego będzie dostarczała sprzedawcom wszelkie nowości poszukiwane przez klientów.
Komu opłaca się współpraca z hurtownią?
Kupowanie produktów z hurtowni jest szczególnie opłacalne dla przedsiębiorców, którzy chcą oferować klientom towary zagraniczne. Dzięki hurtownikowi sprzedawca nie musi nawiązywać kontaktów z producentami, których fabryki i magazyny znajdują się za granicą. Nie musi zajmować się również dokumentacją, związaną z procesem sprowadzania towarów. Hurtowy zakup towarów z zagranicy jest jednak nie tylko wygodniejszy, ale i bardziej opłacalny, jako że hurtownie zajmują się taką działalnością na bardzo szeroką skalę.
Art. Sponsorowany