Bezpieczne i efektywne magazynowanie: wykorzystanie technologii RFID do kontroli stanów

Duże magazyny przeładunkowe oraz firmy zajmujące się składowaniem towarów muszą na bieżąco optymalizować i kontrolować swoje działania. To możliwe wyłącznie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii RFID w magazynie. Kompleksowe systemy RFID umożliwiają śledzenie i monitorowanie przepływu towaru. Co możesz zyskać na wdrożeniu takiej technologii w swoim magazynie? Poznaj zasadę działania i zastosowanie systemów RFID w praktyce.

Technologia RFID w magazynie – na czym polega?

Bramki RFID w magazynie znajdują szerokie zastosowanie przede wszystkim w kwestii wdrożenia inteligentnej kontroli przyjęć i wysyłki towaru. W ten sposób możesz łatwo monitorować przepływ towarów przez magazyn – wszystko za sprawą zoptymalizowanego systemu informatycznego. 

Nowoczesny system RFID w magazynie obejmuje następujące działania:

  • kontrola towaru przyjmowanego na magazyn,
  • weryfikacja towaru wychodzącego z magazynu,
  • pomiar objętości 3D,
  • czytelne i trwałe znakowanie towarów.

RFID w magazynie ułatwia także przeprowadzanie inwentaryzacji stanów magazynowych. Bezdotykowe odczyty z rozmieszczonych czujników usprawniają pracę magazynu i nie wymagają zaangażowania wszystkich pracowników w proces inwentaryzacji.

Jeśli zastanawiasz się, jak kontrolować stany magazynowe i opanować chaos w magazynie, koniecznie zainteresuj się praktycznym wykorzystaniem systemu Track and Trace Gate. 

Dlaczego warto inwestować w system RFID w magazynie?

Jest wiele powodów determinujących opłacalność wdrożenia bramek RFID w przestrzeni magazynowej. Nowoczesna technologia RFID to realna szansa na optymalizację pracy magazynu, a także:

  • zmniejszenie ryzyka popełnienia błędu podczas wysyłki towaru,
  • praktycznie zerowe ryzyko zaginięcia towaru w przestrzeni magazynowej,
  • szybsze przyjmowanie i wysyłkę towarów,
  • oszczędność kosztów,
  • przyśpieszenie procesów magazynowych.

Docelowo bramka Track and Trace Gate wykrywa obiekty zgodne z identyfikatorem UHF, który jest powiązany z klasą 1 EPC GEN2/ISO 18000-6C. To oznacza, że wszystkie elementy składowe systemu RFID są połączone z głównym sterownikiem, który przetwarza pobrane dane i udostępnia je do wykorzystania w zewnętrznym oprogramowaniu.

Przeczytaj także:  Drukarnia Działoszyn – Lokalne Rozwiązania Drukarskie

Skuteczne monitorowanie przepływu towarów w magazynie – jak wykorzystać bramki RFID w praktyce?

Pełna kontrola przyjęć i wysyłki towarów z magazynu przez systemy RFID pozwala na szybszą kompletację produktów, uniknięcie błędów oraz optymalizację czasu załadunku towaru do wysyłki. 

W praktyce system RFID – Track and Trace Gate łączy rzeczywisty przepływ towaru z cyfrowymi procesami planowania i zamawiania. Cały system jest prosty w konfiguracji i intuicyjny w codziennej obsłudze. W razie potrzeby zawsze możesz rozbudować system RFID o dodatkowe bramki – wystarczy podłączyć je do istniejącego już sterownika edgeController.

Podsumowując: technologia RFID wpływa głównie na obniżenie kosztów utrzymania przestrzeni magazynowej. Skrócenie procesów logistycznych i efektywniejsza praca to w dzisiejszych czasach podstawa do rozwoju przedsiębiorstwa. 

Jeśli poważnie myślisz o wdrożeniu innowacji w magazynie i ułatwieniu codziennej pracy, weź uwagę możliwość wykorzystania technologii RFID. To milowy krok w kierunku automatyzacji procesów logistycznych i magazynowych. Takie wdrożenia są zgodne z zasadami tzw. Przemysłu 4.0, czyli wykorzystaniu komunikacji człowieka z maszynami.

Art. Sponsorowany

Bezpieczne i efektywne magazynowanie: wykorzystanie technologii RFID do kontroli stanów
Przewiń na górę