Regały magazynowe: jak wybrać te naprawdę funkcjonalne?

Regały magazynowe, podstawowe elementy każdego magazynu, znajdują zastosowanie nie tylko na firmowych zapleczach, ale także np. w sklepach wielkopowierzchniowych, księgarniach czy bibliotekach. Jest to wyposażenie umożliwiające wygodne i bezpieczne przechowywanie różnych przedmiotów, przy jednocześnie maksymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni. Jeśli właśnie jesteś na etapie kompletowania regałów magazynowych, to na dobry początek sprawdź, czym warto się kierować przy ich wyborze.

Poważnie przeanalizuj swoje potrzeby

Regały magazynowe to bardzo obszerna kategoria konstrukcji stalowych. Choć na pierwszy rzut oka wszystkie mogą wyglądać podobnie, to w rzeczywistości istnieją między nimi zasadnicze różnice. Stąd bardzo ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na dokładną analizę realnych potrzeb przedsiębiorstwa.

Zastanów się nad takimi kwestiami, jak:

  • Rodzaj przechowywanych towarów;
  • Sposób magazynowania;
  • Tempo rotacji towarów;
  • Funkcja magazynu;
  • Planowane wyposażenie dodatkowe, w tym w maszyny, urządzenia, system automatycznego załadunku i rozładunku towarów etc.;

Poznaj popularne rodzaje regałów magazynowych

Wiedząc już, czego szukasz, możesz o wiele łatwiej i przede wszystkim dokładniej dopasować regały magazynowe do swoich potrzeb. W tym celu warto również poznać popularne rodzaje takich konstrukcji, do których zaliczamy:

  • Regały paletowe– mają wysokość od 1,8 do 15 metrów, a ich maksymalny udźwig wynosi do 30 000 kg na pole.
  • Regały wysokiego składowania– mają wysokość do 15 metrów, a ich maksymalny udźwig wynosi do 30 000 kg na pole.
  • Regały półkowe– mają wysokość do 7 metrów, a ich maksymalny udźwig wynosi do 3500 kg na pole.
  • Regały przepływowe– mają wysokość od 1,8 do 18 metrów, a ich maksymalny udźwig jest dopasowywany do potrzeb zamawiającego.
  • Regały wjezdne– mają wysokość od 1,8 do 18 metrów, a ich udźwig dopasowuje się do oczekiwań zamawiającego.
  • Regały wspornikowe– mają wysokość od 1,8 do 8 metrów, a ich maksymalne obciążenie jest dopasowywane indywidualnie.
Przeczytaj także:  Zalety korzystania ze świetlnej kurtyny bezpieczeństwa

Pamiętajmy również, że regały nie są jedynymi elementami wyposażenia magazynu służącymi przechowywaniu towarów. W niektórych magazynach, zwłaszcza o sporej kubaturze, dobrze sprawdzą się również inne konstrukcje, jak chociażby antresole magazynowe, które umożliwiają pełne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, nie zakłócając przy tym komunikacji na magazynie.

Nowe czy używane?

Warto zastanowić się nad tym, czy faktycznie potrzebujesz zupełnie nowych regałów. Będzie tak, jeśli magazyn np. ma nietypowy układ i w celu maksymalnego wykorzystania powierzchni trzeba będzie zamówić regały na indywidualny wymiar. Nowe konstrukcje są również dobrą propozycją dla przedsiębiorców, którzy zakładają, że będą korzystać z danej przestrzeni przez wiele lat.

W każdym innym przypadku rozważ zakup o wiele tańszych regałów z drugiej ręki, o ile oczywiście uda się znaleźć nieuszkodzone konstrukcje o wymaganych parametrach obciążeniowych.

Gdzie zamówisz regały magazynowe?

Ważną decyzją, jaką należy podjąć na etapie wyposażania magazynu, warsztatu czy sklepu w regały magazynowe, jest nawiązanie współpracy z godnym zaufania dostawcą tych konstrukcji. Jednym z najbardziej renomowanych dystrybutorów regałów magazynowych w Polsce jest spółka LTM.

W ofercie LTM znajdują się zarówno regały fabrycznie nowe, jak i używane, po pełnym serwisie, poddane profesjonalnej renowacji – to świetna propozycja dla przedsiębiorców dysponujących ograniczonym budżetem.

W LTM zamówisz najpopularniejsze rodzaje regałów magazynowych, w tym wjezdne, wysokiego składowania, półkowe, paletowe, wspornikowe czy przepływowe, a także inne konstrukcje przeznaczone do składowania towarów – m.in. antresole magazynowe. Możesz liczyć na kompleksową obsługę, wraz z zaprojektowaniem magazynu, dostarczeniem i montażem regałów, jak i demontażem starych konstrukcji.

LTM dostarcza regały magazynowe klientom w całej Polsce, w tym w Bydgoszczy, Poznaniu, Katowicach, Warszawie, Łodzi czy Wrocławiu, o czym więcej możesz przeczytać na stronie internetowej spółki – ltm-regaly.pl.

Artykuł Sponsorowany

Regały magazynowe: jak wybrać te naprawdę funkcjonalne?
Przewiń na górę